Opis projektu
Celem realizacji projektu jest budowa nawierzchni ul. Tulipanowej od ul. Grabianowskiej w kierunku zachodnim do posesji nr 27 przy ul. Tulipanowej z przebudową wjazdu z ul.
Grabianowskiej w ul. Tulipanową, który aktualnie posiada szerokość ok. 2,1 metra. W ramach projektu powinna być wykonana przebudowa tego wjazdu do szerokości pozwalającej na wjeździe w ul. Tulipanową ominięcie się pojazdów, za ś w dalszej czę ści wykonanie pasa pieszojezdnego bez podziału krawężnikowego z destruktu wałowanego na podbudowie z kruszywa. Realizacja projektu w ramach istniejących dotychczas granic działek na szerokości ulicy średnio ok. 4,5 m i długości ok. 230 m (poza granicą działki narożnej Grabianowska/ Tulipanowa, którą trzeba zmienić w celu realizacji wjazdu - grunt już wykupiony i stanowi własność miasta). Dodatkowo należy z obydwu stron ustawić znaki RUCH LOKALNY i ZAKAZ WJAZDU pow. 3,5 t .
Miejsce realizacji projektu
Budowa nawierzchni ul. Tulipanowej od ul. Grabianowskiej w kierunku zachodnim do posesji nr 27 przy ul. Tulipanowej z przebudową wjazdu z ul. Grabianowskiej w ul. Tulipanową.
Adresaci projektu
Projekt dotyczy lokalnej grupy mieszkańców, osiedlonych na tym osiedlu przy ulicach Tulipanowej, Stokrotki, Liliowej, Lawendowej, Podsekulskiej i Zielnej. Dodatkowo skorzystają na tym użytkownicy ROD „Wiarus" jak też znaczna liczba żołnierzy JW 3435 , przemieszczających się tamtędy w ruchu pieszym i rowerowym, co też spowoduje odciążenie ulicy Zielnej.
Uzasadnienie potrzeby i realizacji projektu
Szerokość wjazdu od ulicy Grabianowskiej jak też stan gruntowej ulicy Tulipanowej nie pozwalają na jej bezpieczne i komfortowe użytkowanie. Błoto i dziury powodują nawożenie go na podwórka i garaże, oraz uszkodzenia mechaniczne pojazdów jeżdżących tamtędy. Sarn wjazd od ul. Grabianowskiej utrudnia pogodzenie ruchu mechanicznego z pieszym, bo jest tak wąsko. Dodatkowo sam wyjazd z ul. Tulipanowej jest niebezpieczny i stwarza zagrożenie, ponieważ trzeba wyjechać autem przynajmniej do połowy długości drzwi kierowcy, aby zobaczyć, czy nie idzie pieszy lub jedzie auto, co stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia zarówno pieszych, jak też kierujących pojazdami.
Projekt nie generuje kosztów utrzymania w kolejnych latach