Opis projektu
Cel realizacji projektu:
Wykonanie nawierzchni chodników z uwzględnieniem ścieżki rowerowej po obu stronach ul. Domanickiej na odcinku od wiaduktu w kierunku granicy miasta, do granicy miasta. Ulica Domanicka jest dużym ciągiem komunikacyjnym do której przynależy wiele ulic, które stanowią duże osiedle domów jednorodzinnych wybudowanych w latach wcześniejszych jak również cały czas budujących się nowych domów w zabudowie jednorodzinnej. Ulica Domanicka jest o bardzo dużym nasileniu komunikacyjnym. Poruszanie się rowerzystów, pieszych, a szczególnie dzieci, które muszą dotrzeć do szkół: Szkoły Podstawowej Nr 5 na ul. Dreszera i Nr 12 na ul. Unitów Podlaskich, brak chodników stanowi bardzo duże zagrożenie dla nich. Ulica Domanicka należy do jednej z najstarszych ulic w Siedlcach i do chwili obecnej pozbawiona jest chodników i ścieżki rowerowej, co jest bardzo niebezpieczne dla pieszych, a szczególnie dzieci uczęszczających do szkół. Brak chodników i ścieżki rowerowej stanowi duże zagrożenie i niebezpieczeństwo dojścia pieszych do przystanku autobusowego jak również dla rowerzystów, pieszych i kierowców.
Zakres rzeczowy:
Wykonanie nawierzchni brukowej chodników z kostki betonowej z uwzględnieniem ścieżki rowerowej. Zakres prac: wykonanie podbudowy, ustawienie obrzeży i krawężników, ułożenie kostki brukowej betonowej na podsypce cementowo-piaskowej, wykonanie nasadzeń (zieleni izolacyjnej).
Miejsce realizacji projektu
Miejsce realizacji projektu to ul. Domanicka na odcinku od wiaduktu w kierunku granicy miasta, do granicy miasta.
Adresaci projektu
Z realizacji projektu skorzystają mieszkańcy ul. Domanickiej i przynależnych do niej ulic: ul. Borowikowej, Borówkowej, Gajowej, Grzybowej, Konwaliowej, a także mieszkańcy osiedli sąsiadujących tj.os. Artyleryjska, Roskosz, Romanówka oraz wszyscy korzystający z trasy narciarstwa biegowego i szkółki jeździeckiej.
Uzasadnienie potrzeby i realizacji projektu
Zostanie zlikwidowane niebezpieczeństwo przy poruszaniu się istniejącym poboczem. Bardziej bezpiecznie będą poruszać się dzieci, osoby starsze, rowerzyści i rodzice z małymi dziećmi w wózkach, bez konieczności dźwigania wózka dziecięcego celem przemieszczenia sie dalej, a także wszystkie osoby, a szczególnie pracujące i korzystające z komunikacji miejskiej.
Poszczególne elementy kosztów, wskazane przez wnioskodawcęLp. | Część składowa | Łączny koszt |
---|
1 | Całkowity koszt | 120 598 zł |
Projekt nie generuje kosztów utrzymania w kolejnych latach